Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo je efektivním zařízením, které získává minimálně 2/3 energie z okolního prostředí. Jeho provoz je nenáročný, neboť jediné, co je potřeba nastavit, je požadovaná teplota. Jedná se o ekologický zdroj topení, který dokáže nejen topit, ale i chladit prostory. Díky této vlastnosti není potřeba další klimatizace, což znamená další úsporu energie. Tepelné čerpadlo tak představuje efektivní a šetrné řešení pro vytápění a chlazení domova či kanceláře. Montujeme značky Mitsubishi Electric, Wamak, Biodom a jiné.

Druhy tepelných čerpadel

Vzduch / voda

Tepelná čerpadla vzduch / voda využívají energii nahromaděnou ve vzduchu v okolním prostředí. Mohou pracovat při teplotách až do -25 °C. Tepelné čerpadlo získává teplo ze vzduchu prostřednictvím venkovní jednotky, jejíž instalace je snadná a rychlá.

Země / voda

Tepelné čerpadlo země / voda využívá jako zdroj energie teplo uložené v zemi. V zemi se uchovává obrovské množství energie generované dešťovými srážkami a slunečním svitem. K dispozici jsou dva systémy pro souvislé využívání tepla ze země: zemní plošné kolektory a kolektory uložené ve vrtech.

Voda / voda

Tepelná čerpadla typu voda/voda patří mezi nejúčinnější energetické systémy pro vytápění. Teplo podzemní vody je velmi spolehlivý a konstantní zdroj energie, neboť jeho teplota je poměrně vysoká, pohybuje se mezi 7 až 13 °C.

Proč jsou v cenách tepelných čerpadel takové rozdíly?

Cenové rozdíly u tepelných čerpadel od jednotlivých prodejců jsou dány především výrobou. Levná tepelná čerpadla jsou dovezena z Číny a vyrobena tak, aby se dobře prodávala, s nízkou cenou, čemuž odpovídá i kvalita tepelného čerpadla. V mnoha případech není tepelné čerpadlo kompletní a chybí komponenty. U takovýchto tepelných čerpadel se můžete setkat s poruchovostí, hlučností a v některých případech i s nedostatkem náhradních dílů. Velký problém bývá také s následným servisem.

Moderní zdroj vytápění

Vhodné pro rodinné domy, komerční budovy i bytové domy

Úspora elektrické energie až 70%

Potřebujete poradit s výběrem nejlepšího řešení pro váš domov?

Rádi vám vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.